A tehetség utat tör magának, gondoljuk általában. Ez nem igaz. A tehetséget fel kell fedezni és segíteni kell kibontakozni – mondja Bori Judit, a református EGYMI megbízott igazgatója arról, miért szervezték meg az első tehetségkutató diákkonferenciát SNI-s és BTM-es diákoknak.
A szakmai napon a korai fejlesztésben dolgozó szakemberek osztották meg tapasztalataikat, kutatási eredményeiket a résztvevő pedagógusokkal.
A nevelési tanácsadás feladata segíteni a szülő és a pedagógus nevelő munkáját, valamint a nevelési-oktatási intézmények feladatainak ellátását. De mi is pontosan a nevelési tanácsadás? Mit csinál egy nevelési tanácsadó? Kinek ad tanácsot? Radványi Csaba a Református EGYMI munkatársát kérdeztük.
November 13-án és 14-én szakmai egyeztető fórum keretében, sajátos nevelési igényű (SNI) és beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel (BTM) küzdő fiatalok számára tartanak diákkonferenciát Halásztelken.
Bizonyítvány, oklevél, nyelvvizsga, jogosítvány. Mindannyian tanúsítványokat, papírokat gyűjtünk tanulóéveinkben. Ezek mindegyikéért komolyan meg kell dolgoznunk – különösen akkor, ha azonnal valamilyen papírral érkezünk a köznevelés rendszerébe.
A szakemberek tapasztalata, hogy mind a pedagógusok, mind a szülők igénylik a pszichológus jelenlétét az óvodákban, iskolákban. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy a középiskolások maguk is önállóan fordulnak az iskola pszichológusához problémáikkal. A Református EGYMI keretein belül 2007 óta segítik pszichológusok is a gyermekek fejlődését.
Az intézmény feladata szolgáltató bázisként, hogy partnerközpontú szemlélettel magas színvonalú pedagógiai szolgáltatást nyújtson a református nevelési-oktatási intézmények vezetőinek, pedagógusainak, a tanulóknak és szülőknek egyaránt.